Start Křivoklát

Stránky musherského klubu č. 36
Start Křivoklát

Proběhlé ročníky

Průběh závodů 27-28.10.2007

Letošní závody skončily. Doufáme, že pro většinu zúčastněných to byl pěkně prožitý víkend a že odjížděli spokojeni.

V sobotu bylo mlhavo a chladno, pro psy dobře. Startovalo ve zmatku a značně narychlo, tvorba startovky nám zabrala více času, než jsme počítali a někteří závodníci přijeli se zpožděním. Začínali midoví závodníci. Až starty sprintů proběhly jakžtakž  podle časového plánu. Všichni dojeli v pořádku, jen jedna závodnice si trochu prodloužila trať kolem prezidentské vily J, naštěstí to vzala sportovně, jak je jí vlastní. Po dojezdu všech závodníků startovalo první kolo kategorie Juniorů. A junioři nás mile překvapili, mysleli jsme, jak dlouho tam budeme mrznout, ale i ti menší zvládli téměř 2km trať v cukuletu. Pak už jely výsledky ke zpracování a po uložení psů závodníci směřovali k občerstvení a volné zábavě. V místním kostele se zrovna konal koncert a večer byla zpestřením pěkná ohňovka, zaslouženě odměněná potleskem.

Nedělní ráno bylo ponuré stejně jako sobotní, ale pak se z mlhy vylouplo sluníčko, které mnohým psům zavařilo. Starty proběhly naprosto přesně a spořádaně. Nedělní kolo se obešlo bez vážnějších nehod, jen jedné závodnici nešťastnou náhodou utekli psi a několik psů dojelo do cíle naloženo kvůli přehřátí. Junioři běželi seč mohli a i rozezlený nejmladší závodník doběhl do cíle. Výsledky byly zpracovány a před jejich vyhlášením zkrátilo čas vystoupení šermířů, zpestřené hereckým výstupem ČSVéčka. Pak už jen vyhlášení výsledků zdatným komentátorem a jelo se domů.

Rádi bychom spokojené závodníky každý rok, a proto budeme rádi za všechny připomínky a návrhy, které by mohly zlepšit atraktivnost závodů. Již jsme slyšeli, že mnozí by uvítali náročnější midovou trať, letos jsme se o ni bohužel snažili marně, nedopadlo jednání s majiteli pozemků a taky jsme omezeni osevním plánem, snad příští rok. V roce 2009 bychom rádi žádali o pořádání MČR.

Velký dík patří Pepovi a jeho rodině a přátelům, kteří, ač lidé mushingem nedotčeni, každoročně pomáhají. Je jich jen hrstka a stojí je to hodně času a práce. Všem velký dík!

 

Žádné komentáře
 
připomínky ke stránkám pište na startkrivoklat@seznam.cz