Start Křivoklát

Stránky musherského klubu č. 36
Start Křivoklát

Závody 2010 - EFFIPRO Cup

O víkendu 30.-31.10.2010 se nám podařilo zorganizovat závody psích spřežení na suchu. Závody byly pojmenovány po hlavním sponzoru závodů - EFFIPRO Cup a sešlo se na 80 startujících závodníků. Sprintovou část jsme se rozhodli pojmenovat Kratochvílův sprint, jako poctu zesnulému Pavlu Kratochvílu, který dával nový domov pejskům z útulků a sestavil z nich jedinečné spřežení. Měla 3,8km. Midová část zůstala tradičně pojmenována Memoriál Jochena Susse a měla 17,8km. Všechny kategorie měly své vítěze, nejrychlejším závodníkem sprintové části byl Jan Bielik v BKJM, nejrychlejší v midu byla Marie Ševelová v MSC2 a vyhlásili jsme i speciální cenu v duchu Kratochvílova sprintu pro účastnici s pejskem z útulku, Janu Hynkovou s pejskem Dennym.

Jelikož jsme závody v těchto místech pořádali poprvé, neobešlo se to bez nedostatků. Některých si jsme jako pořadatelé vědomi a rádi bychom je do příštího ročníku odstranili. S jinými jsme nemohli nic dělat tak jako tak (jako např. počet pomocníků na trati,  nebo vytrhané cedule, redukovaný doprovodný program...). Dělali jsme, co jsme mohli, a prakticky v 7 lidech zvládli. Pokud by jste nám chtěli pomoci příští ročník vylepšit, rádi přijmeme věcné připomínky na starkrivoklat(zav)seznam.cz a v roce 2011, když budeme mít tu možnost, je zohledníme :).

PODĚKOVÁNÍ

 Rád bych nyní poděkoval všem, kdo nám jakkoli s přípravou a realizací závodu pomohli. V první řadě hlavnímu sponzoru závodu, firmě Virbac vyrábějící přípravek EFFIPRO proti blechám a klíšťatům, dále firmám Bozita, vyrábějící krmivo Robur, firmě Weber mlýn, dovážející krmiva Acana a Orijen, firmě Procter and Gamble Rakovník, HM Studio prodávající hračky a dárky pro děti a kojence, Chovatelským potřebám Marie Borseková Rakovník, Zbraně - střelivo, lovecké a kynologické potřeby Robert Procházka Rakovník, Potraviny a cukrovinky Žihle, obci Nový Dům, Hospůdce U dobroty a pivovaru Bernard, Velkoobchodnímu skladu nápojů UNIO EX, s.r.o. Žihle -  paní Michaele Šamanové, ČERPACÍ STANICI EuroOil Žihle -  panu Zdeňku Horlelovi.

Dík patří i institucím, jež vydaly všechna povolení potřebná k uspořádání závodu, za vstřícný přístup a ochotu.

Poděkování také patří vlastníkům pozemků, na kterých se závod konal a bez jejichž souhlasu by závod nebylo možné uspořádat.

Dále bych chtěl poděkovat těmto konkrétním osobám:

Péťe Davidové, Helence a Jirkovi Val´kovým, Zdeňkovi Pospíšilovi za časomíru, Petru Beranovi za komentování, všem členům klubu Start Křivoklát a lidem z obce Nový Dům, kteří na místě pomohli ve svém volném čase.

Velké díky všem, kdo nám připravili zajímavý doprovodný program:

Pavle Gašpárkové a jejímu pejskovi za ukázky dofrisbee

šermířské skupině Invictum

Tereze Míkové z www.rpvet.cz za přednášku a ukázky První pomoci pejskům

Pokud jsem na někoho zapomněl, omlouvám se.

Za Start Křivoklát  Martin Kurak

Občerstvení letos zajistili v prostrou stakeoutu Ve mlejně - www.vemlejne.cz  a v Novém Domě hospůdka U Dobroty http://www.udobroty.eu/

 

 

 

chiplist_ssps[1].rtf, (165.65kB)
Prosíme přivezte vyplněný čiplist už s sebou k prezentaci spolu s očkovacími průkazy!!!
Dne 19.9. se v 8:30 proběhla brigáda v prostoru stakeoutu, všem kdo pomohli moc a moc děkujeme, každá ruka byla znát!!!
 
připomínky ke stránkám pište na startkrivoklat@seznam.cz